Gdzie na grzyby w Krakowie czyli leśne dobrodziejstwa, czyli grzyby leśne. Gdzie ich szukać w Krakowie oraz okolicy?

Grzybobranie to czynność, która nie tylko sprawia przyjemność, ale również daje satysfakcje, dlatego tak chętnie wybieramy się do lasu, w poszukiwaniu smacznych, leśnych owoców. Nie trzeba dużo mówić, by przekonać się do grzybów. Wystarczy piękny zapach, oryginalny smak oraz źródło właściwości odżywczych, a już nabieramy ochoty na zbiór ty leśnych owoców.
Aby grzybobranie było owocne, trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Na początku, należy zadbać o niezbędny ekwipunek, jak ostry nóż, do ścinania grzybów, przewiewny kosz, wygodne i przede wszystkim kryte buty oraz wybrać miejsce, w którym będziemy ich szukać.
Dokładne wybranie miejsca jest bardzo ważne. Jeśli na grzybobranie wybierzemy parki, lub mniejsze zagajniki, blisko drogi, możemy mieć pewność że nie znajdziemy tam grzybów. Zbyt często uczęszczane szlaki, są już ogołocone w dodatku wydeptane, dlatego grzyby nie mają dobrych warunków by rosnąć.
Świetnie sprawdzą się pobliskie lasy, które w przeciwieństwie do Krakowa, cieszą się mniejszą popularnością.

Gdzie na grzyby w Krakowie?

W samym Krakowie ciężko znaleźć lokalizację, w której grzybobranie zakończyłoby się owocnie. Najlepiej wybrać się w pobliżu Krakowa na przykład Brody i Lanckorona, stoki góry Łopień, Dolina Będkowska, Pcim, Niegoszowice, Zalesie oraz Czarny Las. To w tych miejscowościach, grzyby owocują najbardziej. Prócz idealnych do wzrostu warunków, lasy są przyjemne dla grzybiarzy. Spacerować można tu po terenach prostych lub na niewielkim wzniesieniu, jednak podłoże jest czyste, to znaczy nie zalegają tu sterty gałęzi, które uniemożliwiłyby chodzenie, a podłoże jest w miarę proste, dzięki czemu unikniemy ewentualnych kontuzji.
Grzybobranie w Okolicy Krakowa, to świetny sposób na spędzanie dnia po za domem. Trochę czasu oraz wysiłku, z pewnością przełoży się na duże zbiory grzybów. Pamiętajmy jednak. aby przed grzybobraniem dobrze się przygotować. Wybrać lokalizację oraz zabrać niezbędny ekwipunek, a po znalezieniu grzybów, wycinać je, nie naruszając grzybni. W ten sposób grzyb będzie miał szansę odrosnąć.